Vas megyei díjugrató döntő Körmend 2011. okt. 01. B-0----B-3
Október 1.-én Körmenden, a Szarvas Csárda SE rendezésében zajlott a Megyei Díjugrató Bajnokság Döntője. Három kategóri-ában, B-1/a, B-2 ifi, B-3-nyitott, hirdettek bajnokot, ezenkívül B-2 nyitott vsz.-ban ez év három legeredményesebb lovasát, B-1/c vsz-ban, az év három legeredményesebb kezdő lovát értékelték. Szakítottak a hároméves hagyománnyal, és a korábbi szarvaskendi helyszínt változtatták és Körmenden rendezték meg a megyei díjugratók döntőjét (42 lovas, 50 ló, 70 start). Míg a korábbi szarvaskendi döntők két napon bonyolódtak le, az idei verseny mindössze egy napos volt, igaz, hogy a startok száma is csak a töredéke volt a korábbi, kétnapos döntőkének. (A korábbi szarvaskendi versenyekről: 2008; kétnapos, 206 start, +310 e Ft, 2009; kétnapos, 199 start +400 e Ft, 2010; kétnapos, 254 start +340 e Ft)
Röviden a versenyszámokról:
B-0 nyitott: három induló, egyszeri összevetés, egy hibátlan, egy feladás.
B-1/a: kilenc induló, stílusbírálat, 5—7,3 stíluspont, két kizárás,
B-1/c: tizenhét induló, hibaidős elbírálás, három hibátlan,
B-2 ifi: tizenkét induló, stílusverseny (7.5—5,5 stíluspont) alapidővel, öt hibátlan az alappályán, három hibátlan, az összeve-tésben mindhárom versenyző hibapont nélkül végzett, mindössze 0,23 mp időeltéréssel.
B-2 nyitott: Dr. Kovács Andrea Emlékverseny; tizennyolc induló, egyszeri összevetés, alappályán hat hibátlan, összevetés-ben hat hibátlan, a végső helyezést mindössze 13,31 mp időkülönbség döntötte el
B-3 nyitott: ifj. Makkos Vilmos Emlékverseny; tizenegy induló, egyszeri összevetés, alappályán két hibátlan, két kizárás, két feladás, összevetésben egy hibátlan, egy feladás.
Típusa: Megyei Döntő - kategória
Helyszíne: Körmend- SZARVAS CSÁRDA LOVASPÁLYA Rendező: Körmendi Szarvas Csárda Lovas SE Versenyigazgató: Gulyás Gábor. Versenybíróság: elnök: Sümeghy Péter (I. osztályú) tagok: Kis Ágnes (I. osztályú) Gulyás Gábor (II. osztályú). Melegítőpálya bíró: Lászlóné Horváth Anna (III. osztályú) Stílusbíró 1: Sümeghy Péter (Stílusbíró) Versenypálya: méret, talaj 70 x 100 m füves Melegítőpálya: 70 x 50 m füves Pályaépítő: Kiss István (Nemzetközi C)
Bajnokságok eredményei:
Kezdő Lovas: 1. Kákossy Szabina Dobrádi LK
2. Agg Viktória Katafai LK
3. Góth Enikő Gidrán SLH
Ifjúsági: 1. Kiss Péter Jáki LK
2. Simon Máté Katafai LK
3. Szabó Máté Skublics I. LK
Felnőtt: 1. Gyuricsek András Jáki LK
2. Pintér Zoltán MLK Petőfi LK Söpte
3. Fodor Nikolett Prestige LK
Kezdő ló: 1. Juhar, Apa: 2745 Ígéret Anya: Masztix / 2220 Királyhágó /Lovas: Farkas Zsóka Egy: Vadászudvar KFT
2. Díva Apa: 4086 Attila Anya: Cornexi Dolce Vita / Donnerschlag /Lovas: Endrődy Attila Endrődy LK
3. Lover Boy 3 Apa: La...N Anya: Waldline / Figaró /Lovas: Mihály Péter Egy.: Mistral LK
B-2 nyitott vsz. legeredményesebb lovasai: 1. Dobrádi György Dobrádi LK
2. Németh Hajnalka Jáki LK
3. Keresztes Krisztina Endrődy LK
A VMLSZ oklevéllel és emlékéremmel díjazta a 2011-ben kimagasló eredményt elért vasi díjugrató lovasokat:
A versenyszámok eredményei:
1. vrsz.-B-0 Nyitott "Akadályok: 80- 90 cm Iram: 350 m/perc "Elbírálás: 238.§ 2.2.(egyszeri összevetés)
Alappálya
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő
Bacs Berill SZEMAFOR SZILAJ Toledo LE 1 0 66,12
Kákossy Szabina RUDI Dobrádi Lovas Klub 2 4 65,42
Herczeg Miklós SERIFF Körmendi Lovas SE 3 Feladta 59,32
2. vrsz.-B-1/a stílusverseny kezdő lovasok MD"Akadályok:100 cm Iram: 350 m/perc"Elbírálás: Lovasok stílusbírálata szerint
Alappálya
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő pont
Kákossy Szabina RUDI Dobrádi Lovas Klub 1 0 63,39 7,3
Agg Viktória LAURETTA Katafai Lovas SE 2 0 62,81 7,1
Góth Enikő DÁMA /LEPKE/ Gidrán-Sport és Lovas Hőrző 3 0 68,93 7,0
Bacs Berill SZEMAFOR SZILAJ Toledo LE 4 4 72,61 6,9
Molnár Ramóna LEVÉL Vasi Vágta LSE 5 4 64,42 6,3
Kiskós Bernadett ARIZONA Körmendi Lovas SE 6 12 65,20 5,0
Bakonyi Beáta FANTOM Széplak LSE 7 12 110,95
Szarvas Teréz SERIFF Körmendi LK 8 Kizárva 5,54
Vörös Bence SZÉPLAK LÉDA Kertai Gidrán LE 9 Kizárva 39,37
3. vrsz.-B-1/c nyitott vrsz."Akadályok:100 cm Iram: 350 m/perc" Elbírálás: 238.§ 2.1.(hibaidő)
Alappálya
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő
Dobrádi György PEER GYNT Dobrádi LK 1 0 76,56
Fábián Zoltán SZILAJ Vasszécsényi LE 2 0 89,07
Farkas Zsóka JUHAR Prestige LSE 3 0 92,67
Pintér Zoltán DÉLCEG MLK Petőfi LK Söpte 4 1 101,6
Rendes Krisztina SZÉPLAK FÁMA Körmendi Lovas SE 5 4 74,37
Németh Hajnalka OKLAHOMA Jáki Lovas Klub 6 4 79,06
Gömbös László BETTINA Széplak LSE 7 4 82,39
Molnár Ramóna ULISA VAN DE RUITERSHOEVE Vasi Vágta LSE 8 4 83,39
Bakonyi Beáta FANTOM Széplak LSE 9 4 93,37
Mihály Péter LOVER BOY 3 Mistral LK 10 4 98,00
Endrődy Attila DÍVA Endrődy LE 11 7 111,7
Vörös Bence SZÉPLAK LÉDA Kertai Gidrán LE 12 8 88,78
Magyar Balázs TEKILA Vasszécsényi LE 13 8 96,88
Szabó Máté VALENTINA Skublics Imre LK 14 9 100,81
Bartos Ádám RITA Georgikon Tanüzem 15 10 123,07
Góth Enikő DÁMA /LEPKE/ Gidrán-Sport és Lovas Hőrző 16 Kizárva 52,67
Horváth Dóra Anna FILKÓ Zselic Farm Kft. 17 Kizárva 59,29
4. vrsz.-B-2 ifjúsági vrsz. MD "Akadály: 110 cm Iram: 350 m/perc" Elbírálás: Stílus verseny alapidővel (ind)
Alappálya 1. összevetés
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő pont Hiba idő
Kiss Péter JASON Jáki Lovas Klub 1 0 69,14 7,3 0 37,34
Simon Máté RITA Katafai Lovas SE 2 0 70,93 7,6 0 42,28
Fehér Klaudia TWIST Pro Equus Lovas Klub 3 0 72,64 7,2 0 37,57
Molnár Ramóna LEVÉL Vasi Vágta LSE 4 0 77,65 7,0
Molnár Ramóna ULISA VAN DE RUITERSHOEVE Vasi Vágta LSE 5 0 60,03 6,9
Murmann Sára BELLA Kinizsi SK Gyenesdiás 6 4 76,34 6,3
Bársony Klaudia Mercédesz DOLLÁR Jáki Lovas Klub 7 4 68,54 6,3
Agg Viktória LAURETTA Katafai Lovas SE 8 8 65,03 6,2
Szabó Máté MILORD Skublics Imre LK 9 8 83,54 5,5
Rendes Krisztina SZÉPLAK FÁMA Körmendi Lovas SE 10 13 86,25 0
Horváth Dóra Anna FILKÓ Zselic Farm Kft. 11 16 113,78 0
Simon Claudia GEPÁRD Endrődy LE 12 Kizárva 83,81 0
5. vrsz.-B-2 nyitott vrsz. Dr. Kovács Andrea Emlékverseny"Akadály: 110 cm Iram: 350 m/perc"Elbírálás: 238.§ 2.2.(egyszeri összevetés) Alappálya 1. összevetés
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő Hiba idő
Gömbös László BETTINA Széplak LSE 1 0 70,31 0 32,17
Dobrádi György PEER GYNT Dobrádi Lovas Klub 2 0 66,21 0 35.00
Kaizinger Balázs RIADÓ REVANS Nord-Ost Truck Kft. 3 0 68,79 0 36,03
Kaizinger Balázs RITA Nord-Ost Truck Kft. 4 0 67,32 0 36,76
Németh Hajnalka NIKITA Jáki Lovas Klub 5 0 70,92 0 39,28
Szalai Emőke FAIRY TALE Endrődi LE 6 0 63,00 0 45,48
Mihály Péter LOVER BOY 3 Mistral LK 7 4 66,90
Magyar Balázs TEKILA Vasszécsényi LE 8 4 67,60
Németh Hajnalka JOCO LEILA Jáki Lovas Klub 9 4 69,79
Balogh Alexandra SCARLET Kerkamenti Lovasegylet 10 4 75,23
Finta Géza CSABI Kinizsi SK Gyenesdiás 11 4 76,21
Németh Tamás Zoltán KLERENSZ Kertai Gidrán LE 12 4 77,53
Balogh Dániel TANGÓ Várkapitány LTE 13 4 83,14
Agg Gábor MILFORD Katafai Lovas SE 14 8 68,09
Fábián Zoltán SZILAJ Vasszécsényi LE 15 8 74,53
Keresztes Krisztina SELINA Endrődy LE 16 9 84,03
Balogh Dániel FICSUR Várkapitány LTE 17 9 85,01
Agg Béla GINGER Katafai Lovas SE 18 16 71,01
6. vrsz.-B-3 nyitott MD. ifj. Makkos Vilmos Emlékverseny."Akadály: 120 cm Iram: 350 m/perc" Elbírálás: 238.§ 2.2.(egyszeri összevetés) Alappálya 1. összevetés
Lovas Ló név Egyesület Hely Hiba idő Hiba idő
Gyuricsek András AKARAT Jáki Lovas Klub 1 0 73,37 0 47,28
Pintér Zoltán GRAND MLK Petőfi LK Söpte 2 0 74,42 Feladta
Kaizinger Balázs RIADÓ REVANS Nord-Ost Truck Kft. 3 4 75,56
Fodor Nikolett CARAVAGGIO-C Prestige LSE 4 8 68,89
Németh Hajnalka ONTARIO Jáki Lovas Klub 5 8 89,35
Németh Tamás Zoltán KLERENSZ Kertai Gidrán LE 6 8 102,00
Agg Béla ZSAZSA Katafai Lovas SE 7 12 72,26
Balogh Dániel TANGÓ Várkapitány LTE 8 Kizárva
Bársony Klaudia Mercédesz DOLLÁR Jáki Lovas Klub 9 Kizárva
Simon Máté RITA Katafai Lovas SE 10 Feladta
Bakos Dóra ACCIDO SL Savaria Lovassport E. 11 Feladta
Vissza a Hírek-hez: //somogyifoto.gportal.hu/gindex.php?pg=32063574
|